trophys3

 Women's Winners for 2019

 
Club Champions
Senior Champion
Runner Up
Trish Crump
Ali Barrett
Bronze 1 Champion
Runner Up
Rosa Westgarth
Mary McIlraith
Bronze 2 Champion
Runner Up
Jacqui Fisher
Daph Campbell
Bronze 3 Champion
Runner Up
Harrilyn Beck
Maureen Flett
LGU Buttons 
LGU button Silver
Bev Green
LGU button Bronze 1
Marg O'Neill
LGU button Bronze 2 Noeline Scully 
LGU button Bronze 3 Sally Washington
 Other Trophies and Prizes
Foursome Knockout

Winners: Daph Campbell & Diane Sutherland
Runners Up:
Michelle Bower & Sue Bennett
Nancy McCormick Foursomes
Winners: Rose Allison & Harrilyn Beck
Runners Up: Ali Ulrich & Daph Campbell
Cartwright Trophy
Winners: Ali Barrett & Lee Basill
Runners Up: Rosa Westgarth & Rona Harper
Ena McFetrich Trophy
Trish Crump
Kath Rush Trophy
Ali Barrett
Jean Clarke Trophy
Lyn Blakie
Singles Knockout
Winner: Anne Whitley  
Runner Up: Mary McIlraith
4BBB Knockout
Winners: Ali Barrett & Heather McKerchar
Runners Up: Rose Allison & Jan Shearer
Stableford Tray
Winner: Eunice Simpson  
Runner Up: Pat Barrie
Hardy Cup-Wednesday Putting
Winner: Ali Barrett
Runners Up: Heather Mills
Small-Fitzgerald Cup-Saturday Putting
Winner: Michelle Bower
Runner Up: Sharyn Kake
A H Giles Cup
Winner: Ali Barrett
Runner Up: Judith Rees
Wilson Trophy(Mother & Daughter)  
Barbara Wilson-Handicap Reduction
Maureen Flett
Mary Orbell Cup
Winner: Bonney Mansfield
Runner Up: N/A
Jean Spence Trophy
Noeline Scully
J L Beck Trophy
Marie Hargadon
Beverley Betts Trophy
Bonney Mansfield/Daph Campbell
Thinkwater Shootout Winner
Winner: Ali Barrett
Runner Up: Noeline Scully
Angela Waugh Trophy
Winner: Judith Rees
Runner Up: Jacqui Fisher
Gay Henderson Trophy(Saturday Opening) 
Winner: Trish Crump
Runner Up: Judith Rees
Joan Gray Trophy (Wednesday Opening)
Sally Hutcheson & Maureen Flett
Betty Newman Trophy Summer Golf
Marie Hargadon
Phyllis Hammond Salver
Julie Allan & Sandy Jamieson
EL Esler Stableford Tray Lynn Callon
Joan MacFarlane (Wed v Sat) Wednesday, Ali Barrett
Margaret McFarlane (Wed closing day) Rosa Westgarth & A Morrison
Margaret McFarlane (Sat closing day) Michelle Bower & Trish Knight
Ringers
Wednesday: Ali Barrett, Saturday: Sue Bennett
Wednesday Gobblers Gay Henderson
Saturday Gobblers Lynn Blakie
9 Holes
Senior Champion
Winner: Jenny Moynihan
Runner Up: Penny Davison
Intermediate Champion Winner: Colleen Hollamby
Runner Up: Val Biggs
Junior Champion
Winner: Elaine Shutt
Runner Up: Irene McDonald
Singles Knockout
Winner: Janice McLaughlin
Runner Up: Coral Morrison
Putting
Gail McKirdy
Vets Stableford Gail McKirdy
 

 

YMCA TIMARU TOURNAMENT
22 NOVEMBER 2020

Visit ymcasc.org.nz to register
and for more information

Go to top